O nas

Filozofia funkcjonowania

W 2007 roku w wyniku przeprowadzonej analizy rynku, mając na celu powiązanie dystrybucji obrabiarek numerycznych wraz z asortymentem narzędzi skrawających (kompleksowa obsługa klienta) Abplanalp powołał do życia Dział Narzędzi i Oprzyrządowania Obrabiarek (TED). Jednocześnie zawarł porozumienie z niemiecką firmą handlową Sartorius, posiadającą w swojej ofercie narzędzia skrawające i systemy mocowania wiodących producentów, takich jak D’Andrea, AMEC, HILMA, Duracarb, DiJet czy Kitagawa.

W celu zwiększenia konkurencyjności oferty handlowej (podniesienia jakości produktów sprzedawanych wraz z obrabiarkami numerycznymi) Abplanalp poszerzył grono dostawców o producentów z Niemiec, Japonii i krajów europejskich tworząc linię narzędzi wysokowydajnych.

W gronie dostawców znaleźli się m.in.:

  • włoski producent zamocowań GERARDI,
  • holenderska firma Van Hoorn zajmująca się produkcją frezów pełno węglikowych,
  • japońska firma Kyocera, uznany producent wysokowydajnych narzędzi składanych w krajach azjatyckich,
  • niemiecki producent precyzyjnych oprawek narzędziowych w tym termokurczliwych firma HAIMER,
  • niemiecki producent multiplikatorów, głowic kątowych oraz elektrowrzecion, firma Henninger,
  • NGT, firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości oprawek napędzanych przeznaczonych dla tokarek sterowanych numerycznie.

Pod koniec 2012 roku "dział narzędzi Abplanalp" przekształcono w Abplanalp Tools, czyli komórkę doradczo - handlową zabezpieczającą dostawy narzędzi katalogowych jak i zajmującą się doradztwem technicznym w tym wdrażaniem rozwiązań technologicznych w oparciu o wysokowydajny asortyment narzędzi skrawających.

Aktualnie Abplanalp Tools to dwie linie produktowe mające na celu zaspokoić potrzeby każdego klienta, począwszy od małego warsztatu rzemieślniczego do przedsiębiorstwa produkcyjnego kierującego się wymogami wydajnościowymi wraz z wymaganym, wykwalifikowanym doradztwem technicznym.

Z początkiem 2013 roku Abplanalp Tools tworzy nową markę handlową o nazwie GROTH, skupiająca produkty wysokowydajne, stanowiące silną konkurencję pod względem jakości i ceny na rynku europejskim. GROTH to przede wszystkim narzędzia skrawające i systemy mocowania narzędzi i detali, przeznaczone dla maszyn numerycznych znajdujących się w ofercie Abplanalp. Narzędzia te wykonywane są wg normy ISO przez znanych producentów, liderów rynku światowego.

Abplanalp Tools - Doradztwo Techniczne (sprzedaż narzędzi wysokowydajnych)

Zespół ludzi uczestniczących aktywnie w procesie przygotowania produkcji, stanowiący zaplecze techniczne dla klientów poszukujących nowoczesnych, niekonwencjonalnych rozwiązań technologicznych. To przede wszystkim pomysł i wdrożenie a następnie produkt, który pozwala uzyskać pożądany efekt w formie wykonania detalu, skrócenia czasu obróbkowego, poprawienia jakości pracy, zmniejszenia kosztów obróbki poprzez zastosowanie odpowiedniej technologii produkcyjnej.

Abplanalp Tools - Sprzedaż (produkty katalogowe i promocja)

Szybkie dotarcie handlowców z atrakcyjną ofertą handlową mającą na celu zaspokoić potrzeby klientów w jak najkrótszym czasie. Organizowane cykliczne promocje to wyjście naprzeciw oczekiwaniu stałych klientów Abplanalp oraz wzrost przewagi konkurencyjnej na rynku względem pozostałych dostawców narzędzi pomiarowych, tokarskich oraz frezarskich. Stawiamy na zadowolenie klienta poprzez błyskawiczną reakcję na jego potrzeby.

Aktywność

Wspólnie z działem obrabiarek numerycznych organizujemy cykliczne spotkania dla klientów Abplanalp (dedykowane dni otwarte, sympozja) mające na celu zaprezentowanie na żywo nowoczesnych rozwiązań technologicznych opierając się o posiadany park maszynowy oraz dostępną ofertę wysokowydajnych narzędzi skrawających. Aktualnie współpracujemy z kilkoma wiodącymi producentami narzędzi skrawających na rynku światowym, którzy aktywnie uczestniczą w testach prowadzonych na terenie Abplanalp. Klienci zainteresowani zakupem obrabiarki posiłkują się wiedzą techniczną naszych doradców w celu dobrania najodpowiedniejszej maszyny do możliwości i potrzeb. Przy współpracy działu aplikacji, wykonujemy również próby mające na celu określenie trafności zastosowanej technologii produkcyjnej oraz odpowiedniego wyposażenia obrabiarki.

Klient dokonujący zakupu odpowiedniej obrabiarki wraz z oprzyrządowaniem, może liczyć na pełne wsparcie technologiczne oraz produktowe. Dzięki temu kolejne wdrożenia, uruchomienia detali odbywają się wspólnie przy udziale naszych doradców techniczno handlowych.