Specjaliści od tuningu

Zaproście nas na testy, pokażemy Wam co naprawdę potrafi wasza maszyna! Nasze narzędzia tokarskie oraz frezarskie są tym czego Państwo potrzebują.

W odpowiedzi na potrzeby rynku w roku 2007 zostaje powołany do życia Dział Narzędzi. Celem istnienia jest powiązanie dystrybucji obrabiarek wraz z doradztwem technicznym i zabezpieczeniem dostaw części zamiennych w tym narzędzi skrawających takich jak frezy, gwintowniki, noże tokarskie czy też wiertła. Początkowo, oferta zawierała produkty niemieckiego dostawcy Sartorius, jednak z biegiem czasu oferta rozrosła się o produkty tak uznanych marek jak: Kyocera, Van Hoorn, Henninger itd., zawierające w swojej ofercie między innymi płytki skrawające, uchwyty maszynowe, oraz oprawki maszynowe.

Koledzy z firmy nazywają ich "specami od tuningu". Dzięki ogromnej wiedzy i odpowiednio dobranym narzędziom potrafią ustawić parametry na poziomie o jakim nie śniło się konstruktorom maszyn. Podobnie jak pasjonaci motoryzacyjnego tuningu potrafią spędzać całe noce w garażu przy narzędziach tokarskich, frezarskich oraz pomiarowych, tak "Narzędziowcy" potrafią godzinami optymalizować procesy obróbcze oraz sprawdzać uchwyty maszynowe i oprawki maszynowe.

Na pytanie o iskrę szaleństwa w oku przed nowym wyzwaniem, kierownik działu, Pan Zbigniew Jaworowski, uśmiecha się i mówi: "My tylko "czujemy wióra"! Aktualnie posiadamy 5 technologów, Doradców Techniczno - Handlowych na terenie Polski. Ich zadaniem jest doradztwo techniczne w zakresie doboru narzędzi dla określonych aplikacji obróbkowych w odniesieniu do specyfiki produktu, posiadanego parku maszynowego czy pomoc w weryfikacji wyposażenia opcjonalnego obrabiarki umożliwiającej zastosowanie jej do poszczególnych aplikacji obróbkowych planowanych przez Klienta."

Wielu Klientów decydujących się na zakup obrabiarki numerycznej poza podstawowym kryterium wyboru (cena i jakość) nie zwraca uwagi na jej docelowe przeznaczenie i wymogi stawiane przez finalny detal. Często bywa tak, iż oprzyrządowanie, w tym narzędzia obróbkowe oraz systemy mocowania, stanowią drugorzędny wybór i adoptowane są z obrabiarek konwencjonalnych bądź pozyskiwane za przysłowiowe "pół-darmo" od dostawców Dalekiego Wschodu.

Oprzyrządowanie należy traktować tak samo poważnie jak wybór obrabiarki, a niekiedy jakość narzędzi czy mocowania detali jest kluczowym warunkiem, umożliwiającym poprawną pracę maszyny i uzyskanie pożądanych efektów.

Bez wątpienia jakość jest bardzo istotnym czynnikiem, na który należy zwracać szczególną uwagę. Można powiedzieć, że bez jakości, robienie czegokolwiek mija się z celem, ponieważ nigdy nie będzie wykonane jak należy.