Obróbka na światowym poziomie - Abplanalp na targach Toolex 2014

Tysiące zwiedzających, setki konsultacji i prezentacje najnowocześniejszych obrabiarek to wszystko stało się udziałem firmy Abplanalp, największego wystawcy 7. edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex 2014 (30 września - 2 października).

"Podczas trzech dni targowych nasze stoisko był oblegane przez tłumy zwiedzających zainteresowanych proponowanymi przez nas rozwiązaniami. Do Państwa dyspozycji byli nasi specjaliści oraz technologowie, którzy kompleksowo przedstawili wszystkie funkcjonalności prezentowanych maszyn Haas i Mitsubishi oraz innych produktów będących w asortymencie naszej firmy" - opowiada Joanna Nowak.

Pokazy technologiczne przeprowadzano na sześciu maszynach. Demonstrację możliwości obróbczych obrabiarki z wrzecionem o stożku mocującym narzędzia ISO50 zaprezentowano na maszynie VF-3/50 amerykańskiego producenta - firmy Haas. Model Haas VF-4SS posłużyła do wykonania stempli i matryc w materiałach ulepszanych cieplnie. Pokaz pracy tokarki z osią oraz prezentacja głowic kątowych osiowych i promieniowych stały się domeną urządzenia Haas ST-30, a demonstracja możliwości obróbczych obrabiarki pięcioosiowej na przykładzie wykonania korpusu pompy została przeprowadzona na modelu Haas UMC-750.

Równie dużym zainteresowaniem na stoisku Abplanalp cieszyły się elektrodrążarki MV120R i EA12, których producentem jest firma Mitsubishi. Pokaz pracy wycinarki elektroerozyjnej drutowej z silnikami tubowymi oraz prezentacja możliwości obróbczych maszyny elektroerozyjnej wgłębnej zostały bardzo pozytywnie ocenione przez specjalistów odwiedzających targi.

Bogate portfolio firmy Abplanalp nie ogranicza się wyłącznie do dystrybucji obrabiarek. Podczas targów zaprezentowano również technologię ProfitMilling stworzoną przez firmę Esprit. Pozwala ona na redukcję czasu i kosztów produkcji. Ponadto, w pokazach technologicznych oraz na ekspozycji statycznej znalazły się narzędzia Sartorius, Kyocera i Van Hoorn marki Groth oraz drut do elektrodrążarek Abplanalp EDM Wire. Ważnym ogniwem stały się również łagodne dla skóry chłodziwa i smary liquidtool - w pokazach obróbczych na stoisku używane było chłodziwo B-Cool 655 firmy Blaser.

Abplanalp jako jeden z liderów na rynku obrabiarek podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem także z uczestnikami dyskusji zorganizowanej przez dwumiesięcznik "STAL Metale & Nowe Technologie" oraz targi Toolex. Do aktywnego udziału w debacie pt. "Obróbka stali w Polsce. Rynek, biznes, innowacje" został zaproszony m.in. przewodniczący rady nadzorczej Abplanalp. Jerzy Henke przekazał swoją wiedzę na temat ewolucji krajowego przemysłu obróbczego, a wypowiedzią na temat kondycji i przyszłości branży otworzył polemikę, do której dołączyli pozostali prezesi i dyrektorowie wielu liczących się w Polsce producentów i dystrybutorów obrabiarek.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Abplanalp podczas targów Toolex w Sosnowcu. Jednocześnie gratulujemy zwycięzcom organizowanego przez nas konkursu "Blaser Productivity Trophy 2014". Mamy nadzieję, że konsultacje z naszymi specjalistami oraz prezentacje pracy maszyn Haas i Mitsubishi spełniły Państwa oczekiwania i przyczynią się do dalszej owocnej współpracy. Do zobaczenia na targach Toolex 2015!